logo

İzmirdeki Butik Dershaneler

Eğitim şehri İzmir

İzmir 4 milyon 279 bin kişilik nüfusu ile ve 7 bin 340 km2 lik yüzölçümü ile Türkiye’nin büyük bve kalabalık şehirleri arasında yer almaktadır. İzmir’in nüfusunda yaşanan artış ile İzmir’deki apartmanların sayılarında da artış yaşanmaktadır. Birçok alanda gelişme göstermiş liman kenti olan İzmir her konumdan kişileri kendisine çekmektedir. İş bulmak için gelen Eğitim için gelen ve tatil amacı ile gelen kişilerin birçoğu İzmir’i beğenerek buraya yerleşmektedir. Denizi, temiz havası, sağlıklı besinleri ve iklimi ile İzmir vazgeçilmez bir ildir. Yazları sıcak ve kurak olmasına karşın kışları ılık geçmektedir. Kış aylarında en çok yağışı alan İzmir verimli topraklarada sahiptir. Tatil beldeleri ile birçok turisti kendisine çekmeyi başarmış bu yol ile yüksek gelirler elde etmiştir. Aynı zamanda bu şekilde ülkemizi, ülkemizin güzelliklerini ve İzmir’i ülke dışına, yabancılara da tanıtma imkanı bulmamıza yardımcı olmaktadırlar. İzmir eğitim alanında kendisini geliştirmiş olan, kaliteli eğitime önem veren, öğrencilerine iyi eğitim imkanı ile beraber yurt dışında çalışma ve eğitimine devam etme olanaklarıda bulundurmaktadır. Bu nedenle İzmir’i sadece kendi şehri içerisinden değil, şehir dışından ve ülke dışından birçok öğrenci tercih etmektedir.

Butik dershaneler hakkında

Gerek İzmirdeki butik dershaneler gerekse faklı illerdeki butik dershaneler olsun eğitim konusunda diğer dershanelere oranla başarı sıralamaları yüksek olan dershanelerdir butik dershaneler. Butik dershanelerde öğrenciye ayrılan zaman ve verilen hizmet diğer dershanelere göre çok yüksek kalitededir. Normal dershanelerde sınıflardaki öğrenci sayıları 15 ile 30 arasında değişmekte iken butik dershanelerde bu durum 3 ile 7 kişi arasında değişmektedir. Butik dershanelerde rehberlik açısından her 2 öğrenciye bir eğitim koçuyani rehberlik edebileceği öğretmen düşmektedir. Ancak normal dershanelerde bu sayı yüzleri bulabilir. Butik dershanelerde öğretmenlerin akından ilgilenmeleri nedeni ile ve kişi sayısı da az olduğu için başarı oranı diğer dershanelere göre daha yüksektir.

Butik dershanelerde etüt dersi almak istediğinizde ya da soru çözümüne katılmak istediğinizde uzun zaman dilimlerini beklemenize ve randevu almanıza gerek yoktur. Soru çözümünün ve etüt derslerin amacı öğrencinin eksik oldukları konuları tamamlaması ve buy konular ile ilgili soruların çözülmesidir. Bu amaçla öğrencinin bu ek derslerine oldukça önem verilmektedir. Öğrenciye bol bol test çözdürülmesi sağlanarak soru çözümünde hızlanması amaçlanmaktadır. Öğrenciler sınavlarda hem birbirleri ile hem de süre ile bir yarış içerisindedir.

İzmir’in butik dershaneleri

İzmirdeki butik dershaneler yukarıdaki belirtilmiş olan tüm şartları ve olanakları sağlamaktadır. Kaliteli eğitim vermeyi ilk hedef olarak belirleyen butik dershaneler öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirmek ve iyi derecelere girebilmeleri için çalışmalarını sürdürmektedir. Öğrenciler ve anne babalar İzmirdeki butik dershanelerin almış oldukları başarılardan ve vermiş oldukları eğitimden emin oldukları için gönül rahatlığı ile burada bulunan butik dershaneler kayıt yaptırmaktadır. Butik dershanelerin normal dershanelerden bir diğer farkı ise fiyatlarıdır. Ancak aileleri ödeme kolaylığı sağlamaktadırlar. Verdikleri eğitime oranla çok yüksek ücretler talep etmemekle birlikte bir miktar fazla ücret almaktadırlar.

Bugünkü yazımda sizlere İzmirdeki butik dershaneler hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Antalya dershane konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

Comments are closed.