logo

İzmir Özel Öğretim Kursu

2018 – 2019 eğitim öğretim yılına bilindiği üzere büyük değişikliklerle başladık. Bu değişikliklerden biride liseye giriş sınavında yapılan değişikliklerdir. Birkaç senedir uygulamada olan TEOG başlığı altında yapılan liseye giriş sınavları büyük bir değişikliğe gidildi. Teog sınavında öğrenci kasım ve nisan aylarında sınava girmekteydi. Bütün sekizinsi sınıf öğrencileri girmek zorundaydı. Yeni sınav sistemi olarak belirlenen liseye geçiş sınavı ( LGS ) sınavında öğrenci sadece haziran ayında sınava girecek ve tek oturum şeklinde sınavı tamamlayacak ve sınava isteyen öğrenci girebilecek. Sınava girmek istemeyen öğrenci MYS olarak belirlenen mahalli yerleştirme sistemine göre okul ortalaması alınarak ikametgah adersine göre çevre okullara yerleştirilecek. Öğrenciye şeçenek hakkı sunan yenilenen sınav sistemin yapılan değişiklikler sadece bununla ibaret değildir. Sınavın içeriğine baktığımızda eski sınav sistemine göre az sayıda soru yer almaktadır. Toplam 90 sorunun yer aldığı sınavda matematik ve Türkçe gibi ana derslerin soru sayısının daha fazla yer aldığını söyleyebiliriz. Sosyal bilimler, fen ve teknoloji, din kültürü, İngilizce gibi derslerde daha az soru sayısı yer almaktadır. Bununla beraber LGS’nin amacına baktığımızda öncelikle öğrencinin anlama yorumlama yeteneğinin öncelikli olarak devamında bilgisini ölçmek istediğini görebiliriz. Yeni sınav sistemine dair yorumlayanlara göre daha çok kitap okuyan öğrencinin bu sınav sisteminde başarıyı elde edebileceğini söylüyorlar. Buradan öğrencinin çıkarması gereken sonuç ise ders çalışmanın yanında düzenli olarak kitap okumasıdır. Mahalli yerleştirme sistemi (MYS) geldiğimizde ise öğrencinin okul derslerin gerekli başarıları sağlaması gerektiği söylebiliriz. Sınav esnasında karşılaşılacak olumsuz bir etkenle karşılaşan öğrenci tercih yapabilmek için istenen puanı alamadığı takdirde mahalli yerleştirme sistemi ile beraber liselere yerleşeceği için okul ortalaması büyük önem taşımaktadır. İkinci bir şans olarak öğrencilerin yanında olan MYS sistemini öğrencinin iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Sınava hazırlanmanın yanında okul derslerinide bir arada götürmelidir.

İzmir Özel Öğretim Kursu olarak hayatların ilk defa büyük bir sınav maratonuna girecek olan öğrencilerimizi sınava en iyi şekilde hazırlamaktayız. İzmir Özel Öğretim Kursu olarak hizmet veren kurumumuz 2002’den bu yana birçok öğrenciyi liseye yerleştirmiştir. Yeni sınav sistemleri olarak belirlenen LGS ve MYS sınavlarında da öğrencileri hakettikleri başarılar doğrultusunda liselere yerleştirmekteyiz. İzmir Özel Öğretim Kursu olarak bünyemize kayıt olan öğrencileri liseye hazırlık esnasında değişen sınav sistemim hakkında aktif rehberlik kadromuz en iyi şekilde bilgilendirmektedir. Bunun yanında öğrencinin sınav psikolojisi kazanmasına yardımcı olmaktadır. İzmir butik eğitim olarak Liseye giriş sınavında öğrencinin iyi bir sonuç elde edebilmesi ve Mahalli yerleştirme sisteminde iyi liseye gitmesi için okul sınavlarında öğrencinin iyi notlar alması konusunda sayısız avantajlar sunmaktayız. İzmir dershanesi olarak avantajlarımızdan kısaca bahsedelim. İlk olarak öğrencilerimiz yeni sınav sisteminin nasıl olduğunun farkındalığını kazanması adına onlara yeni sınav sistemine uygun kaynak kitap ve deneme sınavı sağlamaktayız. Böylelikle öğrencilerimiz nasıl bir sınava gireceğini nasıl soru tiplerinin karşısına çıkacağını görmüş olur. İzmir Özel Öğretim Kursu olarak benimsediğimiz butik eğitim anlayışı ile beraber sınıflarda 10 – 12 öğrenci yer almaktadır. Bu sayede her ders saati öğrenci merkezli geçmektedir. Öğrencilerimizin derslerden verimli bir şekilde ayrılması bizim için önemli bir husustur. İzmir Özel Öğretim Kursu olarak alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmen kadromuz hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin en büyük avantajları arasında yer almaktadır. öğretmen kadromuz öğrencilerimizi hem LGS’ye hem de okul sınavlarına değişen sınav sistemine ayak uydurarak en iyi biçimde hazırlamaktadır. izmir butik dershanemizin diğer avantajları; bireysel etüt kolaylıklar, yarıyıl kampları, matematik yaz kampı, psikolojik danışmanlık, eğitim koçluğu desteğidir.

İzmir dershanesinin sayısız avantajlarından yararlanma sırası artık sizde. Gelin hem okul sınavları hem de liseye geçiş sınavına en iyi şekilde hazırlanarak başarıyı birlikte garantileyelim.

Comments are closed.