logo

İzmirin En iyi Dershanesi

Eğitim bireylere belirli bilgi aktarımı sağlamaktadır. Bu bilgi aktarımlarının bireylerin kazanıp kazanmadığını ölçmek adına belirli dönemlerde yeterlilik sınavları yapmaktadır. Kimi öğrenciler aldıkları eğitimin kalitesizliği ya da karşılaşacakları yeterlilik sınavının zorluğu sebebiyle ek bir yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bu ek yardımları çoğu zaman öğrenciler özel derslerle ya da dershaneler ile sağlamaktadır. İlimizde de bu eksikleri gidermek adına veliler büyük bir arayış içine girmekte ve İzmirin en iyi dershanesini araştırmaktadır.


Dershane sahipleri gerçekliği göz önünde bulundurmadan sırf kayıt olan kişi sayısını arttırabilmek adına kendilerini İzmirin en iyi dershanesi olarak tanıtabilmektedir. Ancak bu iyi oluşu kazanmak o kadar kolay bir süreç değildir. Öğrencilerin eksiklerini doğru stratejiler belirleyerek kapatmak önemli olandır. Öğrenci memnuniyeti sağlayarak kalitemizi kanıtlamak dershanemiz adına temel hedefimizdir. Bünyemizde bulunan öğrenciler tarafından İzmirin en iyi dershanesi olarak anılmak, bizim kendimizi böyle dile getirmemizden daha önemli bir husustur. Bizde bunları elde edebilmek adına her geçen gün çalışmaktayız. Dershanemizde temel hedefimiz bünyemizde bulunan öğrencilerimize diledikleri doğrultuda eğitimler vererek eksiklerini gidermektir.


Dershane Sürecimiz Nasıl İşlemektedir?

Dershanemize kayıt olan öğrencilerimizi öncelikle bir sınava tabi tutarak onların seviyelerini ölçeriz. Buradaki temel amaç öğrencilerin doğru sınıflarda öğrenimlerini görmelerini sağlamak için onların ortak seviyedeki öğrencilerle bir araya gelmesini sağlamaktır. Ortak seviyede birleşmiş öğrencileri bir araya getirdikten sonra onların eksiklerini de aynı zamanda saptamış oluruz. Hedeflerine yönelik planlar oluşturulur. Örneğin lise ya da üniversite sınavına çalışan öğrencilerimiz için sınavlara yönelik özel çalışmalar yapılmaktadır. Bunun yanı sıra eksik öğrenim bilgilerini tamamlamak adına onlara okullarda gördüklerinden daha farklı öğrenim yöntemleri kullanmak amaçlanır. Bu sayede öğrenemedikleri konuları tamamlamaları ve yeterlilik sınavına hazır hale getirilmeli sağlanır. Daha sonra ise öğrenilen konuların pekiştirilmesini sağlamak adına dönemsel olarak tekrar süreçleri yaşatılır ayrıca her konu sonrası çözülen farklı yayınevlerine ait yaprak testler ile pekiştirme tamamlanır. Her ayın sonunda genel olarak denem sınavları yapılarak öğrencinin genel durumu ölçülür ve eksik kalan kısımların tespiti yapıldıktan sonra bunları geliştirmeye yönelik planlar hayata geçirilir.

Comments are closed.