logo

İzmirdeki Dershaneler

İzmir’in dershaneler konusunda geldiği nokta
İzmir’de 250’yi aşkın dershane bulunmaktadır. İzmir’in hızla artan nüfusu ile beraber bu sayı giderek artış göstermektedir. Dershaneler yeni yerler keşfederek İzmir’in her köşesinde kurulmaya devam etmektedir. İzmirdeki dershaneler diğer büyük illerdeki dershanelerin kalite standartlarını yakalamış ve eğitim önemli başarılara imza atmaktadırlar. Buradaki en önemli okta kaliteli eğitim vermektir. Öğrenciler ile ilgilenip onlara başarıyı tattırabileceklerine inanan kurulara sahiptirler. Dershane sayılarının çok olması, her semtte kolaylık ile ulaşabileceğiniz dershanenin var olması ve bu dershanelerin kaliteli iyi eğitim veren dershaneler olması İzmir halkını da memnun etmektedir. Her ne kadar okullarda verilen eğitimin yeterli olduğunu savunan kişiler mevcut olsa da maalesef ki özellikle bir üst kademeye geçişlerdeki sınavlarda öğrencilerin dershaneler ihtiyacı vardır. Dershaneler öğrencilere sınava yönelik soru çözümlerine dikkat edip yoğunlaşarak eğitim imkanı sunmaktadır.

İzmirdeki dershaneler arasından seçim yapmak;

İzmirdeki dershaneler kaliteli eğitime önem vermektedir. Bunu hem başarıyı yakalamak hem de öğrencileri kendi kurumlarına çekebilmek için yapmaktadırlar. Sayıca çok fazla öğrenci bulunmaktadır. Mevcut olan üniversitelerde olan öğrenciler farklı sınavlara hazırlanma ve bunun için dershanelere gitmek istemektedirler. Her sınav çeşidine uygun olarak eğitim veren dershaneler ise öğrencilerine kaliteli eğitim verebilmek için çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Bazı dershaneler belirli tarihler arasında kayıt yaptıran bütün öğrencilere indirimler uygulamakta ve kayıt öncesi sınavlara tabi tutarak belirli oranlarda öğrencilerine indirim imkanı sunmaktadır. İzmirdeki dershaneler arasından seçim yapmak isteyen öğrenciler bu tür avantajlar sunan dershaneleri daha çok tercih etmektedir.

Nüfusu hızla artan dershaneler arasından İzmir;

2017 verilerine göre İzmir’de 4 milyon 28 bin kişi yaşamını sürdürmekte. Bu sayıların yarısı İzmir’de eğitim görmektedir. Sayının fazlalığından da anlaşılacağı gibi İzmir bir eğitim şehridir. Hem deniz hem iklimi hem tarihi ve kültürel mirası ve alanları hem de üniversiteleri ile öğrencilerin ilgi odağı haline gelmiştir. Eğitim için gelen öğrencilerin birçoğu İzmir’e yerleşmektedir. İzmirdeki dershaneler hızla artan nüfus ile birlikte dershane taleplerini karşılayabilmek için İzmir’in her ilçesine, ilçelerdeki her semte neredeyse dershane kurulmaktadır. Birçok yere kurulmasında ki bir diğer amaç ise ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilerin bu sıkıntıları gidermektir. Her yerde rahatlık ile ulaşabileceği, ulaşımda sıkıntı yaşamayacağı dershanelerin var olması da hem öğrencileri hem de anne ve babaları memnun etmektedir. İzmirdeki dershaneler öğrencinin hayallerini ve geleceğini önemsemektedir. Öğrencinin hayalini gerçekleştirebilmek olabildiğince öğrenci ile ilgilenmektedir. Bu ilgisi maksimum düzeye taşıyabilmek için sınıflarda ki öğrenci sayılarını en aza indirmeye dikkat etmektedirler. Bunun yanı sıra ek derslerdeki sınıf mevcutlarını genellikle 10 ile 15 kişi arasında bulundurmaktadırlar. Öğrencilerin sayısı ne kadar az olursa öğretmenlerin öğrenciler ile ilgilenmeleri ve onlara ayırdıkları zamanlar çok daha fazla olmaktadır. Kendisi ile ilgilenilen öğrencilerin eksiklikleri kısa zamanda fark edilip giderildiği için göstermiş olduğu başarı daha yüksektir.
Bugünkü yazımda sizlere İzmirdeki dershaneler hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Comments are closed.