logo

İzmir dershaneler

İzmir dershaneler grubu içinde yer alan birçok dershane için yaz ayları da eğitim tam gaz devam ediyor. Yaz kampı formatı ile eğitimi sürdüren İzmir dershaneler grubu için talepler de oldukça fazla. Yazı verimli şekilde geçirmek isteyen, özellikle de 2020 YKS sınavı için hazırlık yapan pek çok öğrenci İzmir dershaneler kapsamında düzenlenen yaz kampları ile sınava etkin bir şekilde hazırlanmayı sürdürüyor.

İzmir dershaneleri eğitim ve öğretim dönemi boyunca farklı bir çok alanda eğitim veriyor. Bunlardan en çok yararlanılanlar elbette ki sınav hazırlık programları. Ama böylesi zorlu bir sistem içinde pek çok ebeveyn sınav hazırlık sürecini son yıla bırakmayı uygun bulmadığından işi sıkı tutmak isteyenler birkaç yıl öncesinden İzmirin en iyi dershaneleri tarafından verilen ön hazırlık programlarıyla işe başlıyor. Özellikle LGS ve YKS sınavı gibi hayati önem taşıyan sınavlar için bir yaz boyunca çalışmalara ara vermek öğrencinin başarı oranını düşürdüğü ve sonraki eğitimin döneminde yine bir adaptasyon dönemi gerektirdiği için yaz aylarında da eğitime devam etmek son derece yararlı. Evet, öğrenciler için bu süreç biraz zorlu geçiyor, dinlenecek ve sosyal yaşamlarına devam edecek kısıtlı zamanları oluyor. Fakat bu tür yaz programlarında tüm bunlar düşünüldüğünden ders dışı aktivitelere de yer veriliyor. Hem her şey onların gelecekte rahat etmesi ve iyi bir yaşam sürebilmeleri için, öyle değil mi? 

Ülkemizdeki en kapsamlı dershanelerde olduğu gibi İzmirin en başarılı dershaneleri de birçok eğitim programını bir arada yürütebilmektedir. Bunlar bireylerin en çok ihtiyaç duydukları alanlara göre belirlenmektedir. Bunlar da hepimizin ezbere bildiği gibi KPSS, YKS, AYT, TYT, LGS sınav hazırlık programlarıdır. Dershanelerin birçoğunda bu programların bir ya da birkaçı üzerine eğitim verilebilmektedir. Tabi farklı gruplarda, farklı gün ve saatlerde olmak koşuluyla. Bunların dışında elbette sayısal dershaneler, sözel dershaneler, matematik dershaneleri gibi bireylerin ihtiyaçlarına uygun alanlarda yararlanabileceği dershane seçenekleri de bulunmaktadır. Seçenek fazla olunca tek sıkıntı tercih aşamasının bir o kadar zorlu geçmesidir. Burada da öneriler ve tavsiyeler yol gösterici olarak değerlendirirse sağlıklı bir seçim yapmak daha kolay olabilir.

Comments are closed.