logo

İzmir Dershane

Eğitim süreci hedeflenen eğitim programlarının öğrenciye aktarılmasını içerir. Ancak bu süreç çoğu zaman hedeflendiği gibi tam olarak aktarılamaz. Çoğunlukla öğrenci sayısının çok olduğu ya da öğretmenlerin öğretme amacı gütmeden yaptıkları öğrenimler yüzünden öğretim tam olarak gerçekleşmemektedir. Durum böyle olunca öğrenciler eksiklerini giderebilmek adına İzmir dershane araştırması yapmaktadır. Bu araştırmalara dahil olan veliler de çocuklarının tam ve eksiksiz öğrenim sağlayabilmeleri adına İzmir dershaneleri arasında sık eleyip ince dokumaktadır.


İzmir dershaneleri arasında yer alan kurumumuzda öğrencilere talepleri doğrultusunda tam karşılık verebilmek için yıllarca faaliyet göstermektedir. Onların bu taleplerini gerçekleştirme potansiyelinde bulunan deneyimli ve profesyonel öğretmen kadromuzla gün be gün çalışmaktayız. Öğrencilerin hedef belirlemeleri doğrultusunda onlara yardımcı olmaktayız. Eğer ki hedef belirlememiş öğrencimiz bulunuyorsa ona sağladığımız eğitsel ve mesleki rehberlik ile hedeflerini oluşturması konusunda da yardımcı oluyoruz. Daha sonra kurumumuza başvuran çoğu sınava hazırlanan öğrenciler gibi sınavlara yönelik test taktiklerinin de öğretildiği bir öğrenme süreci başlamaktadır. Her öğrencinin öğrenimini tam sağlayıp eksiksiz öğrenme sağladığına emin olduktan sonra konu devamlılığı sağlanmaktadır. Konu bitimlerinde öğrencilerin pekiştirmelerini sağlamak adına bolca uygulama olarak test çözümü yapılmakta eksik kaldıkları noktalarda yardımcı olunmaktadır. Uygulama sıklığını arttırdıkça öğrencilerde sınavlarda diğer bir önemli husus olan zamanı iyi kullanabilmeleri adına da gelişme kazanmalarını hedeflemekteyiz.


Sınav Döneminde Psikolojik Desteğin Önemi

Sınava girecek öğrencilerin eksik konularının tamamlanması kadar bu öğrencilerin psikolojik destek alması da çok önemli bir unsurdur. Aslında farkında olmadan yaşlarına uygun olmayacak kadar ağır zorluklar üsteleyerek onları zor durumda bırakmaktayız. Çoğu öğrenci ailesine ya da kendi hırsına yenik düşerek bu sınav dönemini psikolojik olarak yaralar alarak sürdürmektedir. Sınav dönemindeki öğrenciler öncelikle bu sınava konu öğrenimi sağladıkları kadar psikolojik olarak da bir savaş vermektedirler. Bu sınavı bilgi birikimi çok olan kadar psikolojik sağlamlığı yüksek olan öğrenciler kazanacaktır. Bu bilinçle çıktığımız yola öğrencilerimizin bu süreci daha sağlıklı atlatabilmeleri adına kurumumuzda onlara psikolojik danışmanlar eşliğinde psikolojik destekler vermekteyiz bu sayede öğrencilerimizi her açıdan sınava hazır hale getirmekteyiz. 

Comments are closed.